Analityka

Analytics 4 od Google. System analityczny giganta w kolejnej odsłonie

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Google Analytics to must have marketerów, od zawsze im wiernie służył, aby informować o zachowaniach użytkowników na witrynach internetowych. Czym jest jego czwarty wymiar?

Na początku warto wspomnieć, że Google Analytics 4 śledzi zachowania użytkowników nie tylko na stronach internetowych, ale również na aplikacjach mobilnych.

GA4 może stosować modele uczenia maszynowego do danych w celu obliczenia prawdopodobieństwa rezygnacji, konwersji i prognozy przychodów. Dzięki narzędziu będzie można dotrzeć do użytkowników, którzy będą mieli większą wartość lub ponownie zaangażować użytkowników, którzy mogą wkrótce zrezygnować.

Google Analytics 4 zapewnia też szczególną kontrolę nad użytkownikami, od których zbierasz dane, oraz możliwość wykorzystywania tych danych w ukierunkowanych kampaniach reklamowych, zapewniając zgodność z polityką prywatności.

Jak zapewnia Google, należy oczekiwać, że w przyszłości zostanie wprowadzonych więcej możliwości modelowania, aby wypełnić niektóre luki w danych, gdy nie będzie już można śledzić użytkowników ze względu na środki ochrony prywatności.

Zdj. główne: Justin Morgan/unsplash.com

Polecane artykuły
Analityka

Odkrywanie ukrytych wzorców konsumenckich dzięki analizie danych

Odkryj, jak analiza danych pomaga identyfikować niezauważone dotąd wzorce konsumenckie oraz jak wykorzystać te informacje w strategii biznesowej.
Czytaj więcej
Analityka

Kluczowe metryki w monitorowaniu efektywności kampanii marketingowych

Poznaj najważniejsze metryki w monitorowaniu skuteczności kampanii marketingowych. Dowiedz się, jakie wskaźniki powinieneś śledzić, aby zoptymalizować swoje działania i podnieść ROI.
Czytaj więcej
Analityka

Znaczenie analizy danych w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych

W tym artykule przyjrzymy się znaczeniu analizy danych w podejmowaniu strategicznych decyzji biznesowych i jakie korzyści może przynieść przedsiębiorstwu.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *